Aktualności

Przyłącz się do Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

28 maja obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Z danych Fundacji DKMS* wynika, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę Dowiedz się więcej i wykorzystaj materiały promocyjne, aby rozpocząć rozmowę z klientem o zabezpieczeniu na wypadek tej choroby.

Nowotwory krwi są coraz bardziej powszechne. Zachorować może każdy, niezależnie od wieku. Na świecie co 35 sekund u kogoś zostaje zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera komuś życie. Z danych Fundacji DKMS wynika, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Liczba chorych w naszym kraju w ciągu 25 lat wzrosła dwukrotnie. W 1990 roku z nowotworami krwi zmagało się jedynie 9 osób na 100 tysięcy mieszkańców, teraz liczba zwiększyła się do 17. Co w praktyce oznacza rak krwi? Nowotwory krwi to choroba, która atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów nowotworów krwi, w tym białaczkę.  Niezależnie od tego jaki nowotwór krwi zostanie zdiagnozowany, życie chorych drastycznie się zmienia i staje się mocno ograniczone. Chorzy nie mogą wykonywać pracy zawodowej, ani wypełniać  codziennych obowiązków domowych. Chemioterapie, radioterapie, translacja komórek krwiotwórczych – leczenie jest długotrwałe, kosztowne i bardzo wyczerpujące. Nowoczesne leki są w stanie wydłużyć życie chorych nawet o 20 lat, jednak nie wszystkich na takie leczenie stać. Miesięczny koszt kuracji może wynieść nawet 30 tysięcy złotych, gdyż wciąż niewiele preparatów zostało wpisanych na listę terapii refundowanych przez NFZ. Niektóre z leków nie są również dostępne w Polsce. Oprócz trudności finansowych dużym problemem dla chorego może być też znalezienie genetycznego bliźniaka, który mógłby zostać dawcą szpiku. Z tych powodów dla wielu osób diagnoza, mimo postępu medycyny, jest wyrokiem śmierci. O ile dawcy szpiku nie możemy klientowi zapewnić, to zaplecze finansowe do walki z chorobą nowotworową już tak. WSNR – nawet 500 tysięcy zł na leczenie Odpowiedzią na problemy finansowe związane z leczeniem nowotworów, w tym m.in. białaczki, jest właśnie Warta Sposób na Raka. Dzięki pieniądzom z polisy diagnoza nie musi być wyrokiem. Lekarze mogą podjąć odpowiednie leczenie, a pacjent może sięgać po nierefundowane leki czy też pokryć koszty utrzymania w czasie choroby. Z polisy wypłacimy  nawet 500 tysięcy złotych. To co ważne, poza świadczeniami pieniężnymi klient otrzyma także pomoc specjalistów ze światowych klinik specjalizujących się w leczeniu nowotworów.  Dzięki temu nie musi na własną rękę szukać możliwych, dostępnych na świecie form leczenia – w wydanej opinii lekarze wskażą gdzie i jak można leczyć dany przypadek. Materiały promocyjne Aby ułatwić Wam komunikację naszego produktu w tym szczególnym okresie, przygotowaliśmy kilka pomocnych narzędzi tj.:
  1. Stopka do maila – załącz ją do wszystkich wysyłanych wiadomości
  2. Szablon artykułu– do wykorzystania w zaprzyjaźnionych tytułach regionalnych
  3. Posty na FB– opublikuj je na swoim profilu.
  * DKMS – fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 milion potencjalnych Dawców szpiku.